K+F+I uniós támogatással – kedvezményes hitellel – GINOP-2.1.2-8.1.4-16
A K+F+I uniós támogatással célja:
A K+F+I uniós támogatással, kedvezményes hitellel (GINOP-2.1.2-8.1.4-16) célja a hazai vállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének növelése olyan hazai kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységek támogatásával, amelyek jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó, új, piacképes termékek, szolgáltatások, technológiák, továbbá ezek prototípusainak kifejlesztését eredményezik.
Az uniós pályázaton indulhatnak:
A K+F+I uniós támogatással, kedvezményes hitellel (GINOP-2.1.2-8.1.4-16) keretében támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség.
Erre az uniós pályázatra támogatási kérelmet nyújthatnak be azon mikro-, kis-, és középvállalkozások:
- amelyek rendelkeznek legalább kettő, teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, melybe az előtársaságként való működés időszaka nem számít bele,
- amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 3 fő volt,
- amelyek jelen projektjének az elszámolható összköltsége meghaladja a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján a nettó árbevételé
- amelyeknél a saját tőke arányos saját forrás érték 200%, vagy annál nagyobb.
- amely, vagy amelynek a 651/2014/EU rendelet 1. sz. melléklete alapján meghatározott partner-, vagy kapcsolt vállalkozása a GINOP-2.1.1-15, GINOP-2.1.7-15 és GINOP-2.2.1-15 kódszámú felhívások, illetve jelen felhívás keretében már részesült támogatásban, (Kivéve ez alól, ha a támogatás részére történt megítélése ellenére nem kötött Támogatási Szerződést, vagy elállt attól.)
- amelyek Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok
Jogi forma szerint:
- kettős könyvvitelt vezető jogi személyiségű gazdasági társaságok,
Gazdálkodási formakód szerint:
- 113 Korlátolt felelősségű társaság
- 114 Részvénytársaság
- 116 Közkereseti társaság
- 117 Betéti társaság
- 226 Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
A pályázati támogatás és hitel:
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás, kedvezményes kamatozású kölcsön.
A támogatás összege:
- Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: 50 – 500 millió Ft.
- Az igényelhető kölcsön: 25 – 250 millió Ft.
A projekt elszámolható összköltsége (a visszatérítendő, a vissza nem térítendő támogatás, és az önerő összesen) nem haladhatja meg a benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti év nettó árbevételét.
A vissza nem térítendő támogatás mértéke Nyugat-Dunántúlon maximum az elszámolható költségek 50%-a lehet mikro és kisvállalkozás esetében, 40%-a lehet középvállalat esetében, 30%-a lehet nagyvállalatok esetében.
A vissza nem térítendő támogatás mértéke a többi régióban maximum az elszámolható költségek 55%-a lehet mikro és kisvállalkozás esetében, 45%-a lehet középvállalat esetében, 35%-a lehet nagyvállalatok esetében.
A kölcsön maximális aránya az elszámolható költségen belül Nyugat-Dunántúlon az elszámolható költségek 40%-a lehet mikro és kisvállalkozás esetében, 50%-a lehet középvállalat esetében, 60%-a lehet nagyvállalatok esetében.
A kölcsön maximális aránya az elszámolható költségen belül a többi régióban az elszámolható költségek 35%-a lehet mikro és kisvállalkozás esetében, 45%-a lehet középvállalat esetében, 55%-a lehet nagyvállalatok esetében
Saját Forrás: legalább 10%-os saját forrással, egyszerűsített eljárással, egyablakos rendszerben igényelhető vissza nem térítendő támogatás valamint kölcsön. A vissza nem térítendő támogatás mellett a K+F+I uniós támogatással, kedvezményes hitellel (GINOP-2.1.2-8.1.4-16) a piacinál jóval kedvezőbb feltételeket kínáló kölcsönt is biztosít. A KKV-k fejlesztése érdekében eszközbeszerzésre, infrastrukturális és ingatlan-beruházásra, valamint információs technológia-fejlesztésre lehet támogatást igényelni.
Kamat: 2 %/év
Kezelési költség: Nincs
Rendelkezésre tartási díj: Nincs
Előtörlesztési díj: Nincs
Futamidő:
- új eszköz beszerzése esetén az eszköz Tao. szerinti amortizációjának végéig, de max. a szerződéskötéstől számított 15 év.
A feltüntetett futamidők a lehetséges türelmi és/vagy rendelkezésre tartási időt is tartalmazzák.
Rendelkezésre tartási idő: A fizikai befejezés határidejétől számított legfeljebb 12 hónap, de nem lehet több, mint a Kölcsönszerződés megkötésétől 35 számított legfeljebb 24 hónap.
Türelmi idő: A rendelkezésre tartás végétől számított legfeljebb 12 hónap, de nem lehet több, mint Kölcsönszerződés megkötésétől számított maximum 32 hónap.
Az előleg mértéke: az utófinanszírozású tevékenységekre igénybe vehető támogatási előleg maximális mértéke a megítélt, vissza nem térítendő támogatás legfeljebb 75%-a.
A K+F+I uniós támogatás felhasználása:
Kutatás-fejlesztési projekthez nyújtott támogatás keretében
- Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei: Munkabér, megbízási díj
- Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó szolgáltatások költségei: a szakmai megvalósításhoz kapcsolódó szolgáltatások költségei nem haladhatják meg a kutatásfejlesztési projekthez nyújtott támogatás kategórián elszámolható költségek 50%-át.
- Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó egyéb anyagköltségek
- Beruházási költségek: eszközbeszerzés és immateriális javak. Az immateriális javak elszámolható költsége nem haladhatja meg a projekt összes elszámolható költségének 5%-át.
Regionális beruházási támogatás keretében (maximum a projekt elszámolható költségeinek 35%-a)
- Eszközbeszerzés költségei
- Építéshez kapcsolódó költségek
Csekély összegű (de minimis) támogatás keretében
- Projekt menedzsmenthez kapcsolódó költségek: A projektmenedzsment költségek együttesen nem haladhatják meg a projekt összes elszámolható költségének 2,5%-át.
- A projekt szakmai megvalósításához kapcsolódó szolgáltatások költsége: A kötelezően előírt nyilvánosság költségének az összes elszámolható költséghez viszonyított aránya a teljes projekt szintjén nem lehet több mint 0,5%.
Projektek megvalósítási helye: a kedvezményezett Magyarországon, de a Közép-Magyarországi régión kívül bejegyzett székhelye, telephelye vagy fióktelepe.
Az uniós pályázatok benyújtása 2017. február 08-tól 2019. február 08-ig lehetséges.